Кристијано Роналдо мрази кока-кола
Насмеј се

Кристијано Роналдо мрази кока-кола

https://www.youtube.com/watch?v=_nw7FOgOgtA

15
Кристијано Роналдо мрази кока-кола
Насмеј се

Кристијано Роналдо мрази кока-кола

https://www.youtube.com/watch?v=_nw7FOgOgtA

15
Џенифер Лопез и Бен Афлек видени како се бакнуваат во ресторан
Шоубиз

Џенифер Лопез и Бен Афлек видени како се бакнуваат во ресторан

Џенифер Лопез и Бен Афлек беа видени како се бакнуваат во ресторанот Нобу во Малибу во неделата. Ручекот, наводно, бил организиран по повод педесеттиот роденден на сестрата на Џенифер Лопез - Линд. Присутни беа и нејзините деца Макс и Ема (13), која ги доби од бракот со Марк Ентони.Афлек и Лопез беа свршени во 2002 година и овој април започнаа да се шират гласини …

15
Погледнете колку вашиот автомобил е сигурен од крадци
Интересно

Погледнете колку вашиот автомобил е сигурен од крадци

39
Внимавајте каде го паркирате вашиот автомобил
Интересно

Внимавајте каде го паркирате вашиот автомобил

https://www.youtube.com/watch?v=VXNXHOuE9nY

29
Патниците се спасуваат во прав момент
Интересно

Патниците се спасуваат во прав момент

35
Погледнете го првиот трејлер за играта Forza Horizon 5
Игра

Погледнете го првиот трејлер за играта Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 е следниот наслов во франшизата Forza, а сега е објавен и првиот трејлер. Играта Forza Horizon 5 пристигнува во конзолите Xbox Series X, Xbox Series S и Xbox One, како и на компјутер на 9 ноември, а ќе биде достапна од првиот ден преку Xbox Game Pass. Играта е развиена од „Playground Games“, и е симулација на возење од отворен …

8
Blue Origin на аукција продаде билет за патување во вселената
Технологија

Blue Origin на аукција продаде билет за патување во вселената

Blue Origin на аукција продаде билет за патување во вселената за 28 милиони долари. Почетната цена на билетот за место во ракетата „New Shepard“, односно во капсулата, беше 4,8 милиони долари, но на крајот достигна 28 милиони долари за само десет минути. Лансирањето е закажано за 20 јули и тоа ќе биде прва мисија на Blue Origin во која луѓето ќе патуваат во …

22
Неверојатни и чудни дизајни на торти
Арт и Дизајн

Неверојатни и чудни дизајни на торти

https://www.youtube.com/watch?v=9wUsroBgLPo&t=8s

21
Богота, Колумбија - Немири поради законот за даночна реформа
Интересно

Богота, Колумбија - Немири поради законот за даночна реформа

37
Дури и на 74-годишна возраст, Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзите
Филм

Дури и на 74-годишна возраст, Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзите

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне не се откажува од физичкиот изглед дури и на 74 години. Придонес за ова е фактот што тој интензивно вежба во теретана, тој сподели еден од неговите сесии за обука со тешки тегови. Имено, Сталоне прикажа еден од своите тренинзи во теретана на Инстаграм. На видеото се гледа како Сталоне вежба со тегови од по 20 килограми. Со …

16
Америка вчера ја расплака девојка со ангелски глас, која има само 2% шанси да преживее
Музика

Америка вчера ја расплака девојка со ангелски глас, која има само 2% шанси да преживее

„Како се чувствуваш сега?“, Ја прашал Сајмон младата девојка откако дознал дека се бори со оваа тешка болест. Таа откри дека на последниот преглед и биле дијагностицирани метастази, како и дека лекарите и дале 2 процентни шанси да преживее. Оваа неверојатна девојка ја освои публиката со својата убавина и оптимизам, но и со својот неверојатен глас. Погледнете во видеото што направи Сајмон на …

42
Нов и практичен изум за превоз
Насмеј се

Нов и практичен изум за превоз

15
Претседателот Макрон удрен со шлаканица по лицето за време на турнејата во Франција
Интересно

Претседателот Макрон удрен со шлаканица по лицето за време на турнејата во Франција

https://www.youtube.com/watch?v=ahVsrqtTYFU

45
Проба на изработениот мотор за 4 лица
Арт и Дизајн

Проба на изработениот мотор за 4 лица

30
Mortal Kombat експерт со јаже
Интересно

Mortal Kombat експерт со јаже

12
Во близина на Шамони, Мон Блан - Франција
Интересно

Во близина на Шамони, Мон Блан - Франција

33